gText (9.0.8) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Source string
tr: Kaynak dize

en: Replace
tr: Değiştir

en: Plural
tr: Çoğul

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: not set
tr: ayarlanmamış

en: Save translations
tr: Çevirileri kaydet

en: String contains
tr: Dize şunu içersin

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
tr: Tüm dizeleri görüntülemek için boş bırakın. Arama büyük-küçük harf duyarlıdır.

en: Text group
tr: Metin grubu

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
tr: Gönderilen metin izin verilmeyen HTML içeriyor: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
tr: İzin verilmeyen HTML içeren çeviri metni gönderimi girişimi: %string

en: Filter translatable strings
tr: Çevirilebilir dizeleri filtrele

en: Singular form
tr: Tekil biçim

en: Plural form
tr: Çoğul biçim

en: The strings have been saved.
tr: Dizgeler kaydedildi.

en: In Context
tr: Bağlam İçi

en: Source string (@language)
tr: Kaynak dizge (@language)

en: Built-in English
tr: Dahili İngilizce

en: Translated string (@language)
tr: Çevrilen dizge (@language)

en: Plural variants
tr: Çoğul türevleri
