GTFS Utilities (2.0.0) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Currency
cs: Měna

en: error
cs: chyba

en: Download
cs: Stáhnout

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: default
cs: výchozí

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Insert
cs: Vložit

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Price
cs: Cena

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Start Time
cs: Čas zahájení

en: End Time
cs: Čas ukončení

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Route
cs: Cesta

en: Direction
cs: Směr

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Feed ID
cs: ID zdroje

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Payment Method
cs: Způsob platby

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: hash
cs: hodnota hash
