GTFS Utilities (2.0.0) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: error
ar: خطأ

en: Download
ar: تحميل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: default
ar: المبدئي

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Insert
ar: أدرج

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Price
ar: السعر

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Finish
ar: إنهاء

en: Route
ar: الطريق

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Feed ID
ar: معرف المرجع

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
