GTFS Utilities (2.0.0) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: error
be: памылка

en: Download
be: Сцягнуць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: default
be: прадвызначана

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Import
be: Імпарт

en: Insert
be: Уставіць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: View
be: Праглядзець

en: Filename
be: Назва файла

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Revisions
be: Версіі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Finish
be: Скончана

en: Route
be: Маршрут

en: Direction
be: Накірунак

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: hash
be: хэш
