GTFS Utilities (2.0.0) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Currency
da: Valuta

en: error
da: fejl

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: default
da: standard

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Insert
da: Indsæt

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: View
da: Vis

en: Filename
da: Filnavn

en: Created
da: Oprettet

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Price
da: Pris

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Block ID
da: Blok ID

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Finish
da: Afslut

en: Route
da: Rute

en: Direction
da: Retning

en: Directions
da: Retninger

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Payment Method
da: Betalingsmetode

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
