GTFS Utilities (2.0.0) - en to eo translation catalogue (32 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: error
eo: eraro

en: Download
eo: Elŝutu

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: default
eo: defaŭlto

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Import
eo: Importu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Route
eo: Vojo

en: Direction
eo: Direkto

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.
