GTFS Utilities (2.0.0) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Currency
fi: Valuutta

en: error
fi: virhe

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: default
fi: oletus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: View
fi: Näytä

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Created
fi: Luotu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Price
fi: Hinta

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Finish
fi: Valmis

en: Route
fi: Reitti

en: Direction
fi: Suunta

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Feed ID
fi: Syötteen ID

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
