GTFS Utilities (2.0.0) - en to gl translation catalogue (39 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Currency
gl: Divisa

en: error
gl: erro

en: Download
gl: Descargar

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: default
gl: predeterminado

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: View
gl: Ver

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Created
gl: Creado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Price
gl: Prezo

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Route
gl: Ruta

en: Direction
gl: Dirección

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual
