GTFS Utilities (2.0.0) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Currency
hi: मुद्रा

en: error
hi: त्रुटि

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: default
hi: तयशुदा

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: View
hi: देखें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Route
hi: मार्ग

en: Direction
hi: दिशा

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
