GTFS Utilities (2.0.0) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Currency
hr: Valuta

en: error
hr: greška

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: default
hr: Zadano

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Insert
hr: Umetni

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: View
hr: Pregled

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Created
hr: Stvoreno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Price
hr: Cijena

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Direction
hr: Smjer

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.
