GTFS Utilities (2.0.0) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Currency
id: Mata uang

en: Download
id: Unduh

en: Date
id: Tanggal

en: default
id: standar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Price
id: Harga

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Block ID
id: ID blok

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Zone ID
id: ID Zona

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Finish
id: Selesai

en: Route
id: Rute

en: Direction
id: Arah

en: Directions
id: Arah

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Feed ID
id: ID Umpan

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan
