GTFS Utilities (2.0.0) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: error
is: villa

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: default
is: sjálfgefið

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Insert
is: Setja inn

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: View
is: Skoða

en: Filename
is: Skráarnafn

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Price
is: Verð

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Direction
is: Stefna

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
