GTFS Utilities (2.0.0) - en to ku translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: error
ku: هه‌ڵه‌

en: Download
ku: داگرتن

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: default
ku: بنەڕەتی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: View
ku: پیشاندان

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Create new revision
ku: درووستکردنی پێداچوونەوەیەکی نوێ

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revisions for %title
ku: پێداچوونەوەکانی %title

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: Revision of %title from %date
ku: پداچوونەوەی %title لە %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە گەڕاندنەوە بۆ پێداچونەوەکەی %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی پێداچوونەوەکی %revision-date؟

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: Copy of the revision from %date.
ku: وێنەیەکی پێداچوونەوەکەی %date.
