GTFS Utilities (2.0.0) - en to ml translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Currency
ml: കറൻസി

en: error
ml: പ്രശ്നം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: default
ml: സ്വതവേ

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: Authored by
ml: എഴുതിയത്

en: Route
ml: മാര്‍ഗ്ഗം

en: Direction
ml: ദിശ
