GTFS Utilities (2.0.0) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Currency
mr: चलन

en: error
mr: तृटी

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: default
mr: मुलभूत

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: View
mr: बघा

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Price
mr: किंमत

en: Route
mr: मार्ग

en: Direction
mr: दिशा
