GTFS Utilities (2.0.0) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Currency
oc: Devisa

en: Download
oc: Telecargament

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: default
oc: defaut

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: View
oc: Veire

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Feeds
oc: Flux

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Finish
oc: Finir

en: Direction
oc: Direccion

en: Feed ID
oc: Identificant del flux

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.
