GTFS Utilities (2.0.0) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Currency
pl: Waluta

en: error
pl: błąd

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: default
pl: domyślny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Insert
pl: Wstaw

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Created
pl: Utworzono

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Price
pl: Cena

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Block ID
pl: ID bloku

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Finish
pl: Zakończ

en: Route
pl: Trasa

en: Direction
pl: Kierunek

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Payment Method
pl: Metoda płatności

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
