GTFS Utilities (2.0.0) - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Currency
ro: Monedă

en: error
ro: eroare

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: default
ro: implicit

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Insert
ro: Inserare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: View
ro: Afișează

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Created
ro: Creat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Price
ro: Preţ

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Route
ro: Rută

en: Direction
ro: Direcție

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Feed ID
ro: ID flux

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
