GTFS Utilities (2.0.0) - en to sk translation catalogue (41 entries)

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Currency
sk: Mena

en: error
sk: chyba

en: Download
sk: Prevziať

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: default
sk: predvolené

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Insert
sk: Vložiť

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: View
sk: Zobraziť

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Created
sk: Vytvorené

en: Revisions
sk: Revízie

en: Authored by
sk: Autor

en: Price
sk: Cena

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Revisions for %title
sk: Verzie %title

en: Revision
sk: Revízia

en: Changed
sk: Zmenené

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: Route
sk: Cesta

en: Direction
sk: Smer

en: Payment Method
sk: Spôsob platby

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: Current revision
sk: Aktuálna revízia
