GTFS Utilities (2.0.0) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Currency
sv: Valuta

en: error
sv: fel

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: default
sv: förvald

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Insert
sv: Infoga

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: View
sv: Visa

en: Filename
sv: Filnamn

en: Created
sv: Skapad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Price
sv: Pris

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Feeds
sv: Innehållsflöden

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Finish
sv: Slutför

en: Route
sv: Rutt

en: Direction
sv: Riktning

en: Directions
sv: Instruktioner

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Feed ID
sv: ID på flödet

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Payment Method
sv: Betalningssätt

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
