GTFS Utilities (2.0.0) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Currency
uk: Валюта

en: error
uk: помилка

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: default
uk: замовчування

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Insert
uk: Вставити

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: View
uk: Перегляд

en: Filename
uk: Назва файла

en: Created
uk: Створено

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Price
uk: Ціна

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Location Type
uk: Тип місця розташування

en: Stop
uk: Зупинити

en: Feeds
uk: Потоки

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Block ID
uk: ID блоку

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Start Time
uk: Час початку

en: End Time
uk: Час закінчення

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Short Name
uk: Коротке ім'я

en: Finish
uk: Завершити

en: Route
uk: Маршрут

en: Direction
uk: Напрям

en: Directions
uk: Напрямки

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Feed ID
uk: ID потоку

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: hash
uk: хеш

en: Routes
uk: Маршрути

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
