GTFS Utilities (2.0.0) - en to vi translation catalogue (40 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: error
vi: lỗi

en: Download
vi: Tải về

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: default
vi: mặc định

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Insert
vi: Chèn

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: View
vi: Xem

en: Filename
vi: Tên tập tin

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Price
vi: Giá

en: Start date
vi: Ngày bắt đầu

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Stop
vi: Dừng

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: Finish
vi: Hoàn thành

en: Direction
vi: Hướng

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.
