GTM dataLayer (2.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Tags
ar: وسوم

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: User
ar: مستخدم

en: Configure
ar: ضبط

en: Node
ar: العقدة

en: Owner
ar: المالك

en: OR
ar: أو

en: Entity
ar: الكيان

en: AND
ar: و

en: Examples
ar: أمثلة

en: Global
ar: عالمي

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: Plugin Id
ar: معرف البرنامج الملحق

en: @label (disabled)
ar: @label (معطل)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ar: متأكد انك ترغب في حذف ال @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
ar: ال  @entity-type %label تم حذفه.
