GTM dataLayer (2.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Enable
fr: Activer

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Statistics
fr: Statistiques

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Node
fr: Nœud

en: Owner
fr: Propriétaire

en: OR
fr: OU (OR)

en: Entity
fr: Entité

en: AND
fr: ET (AND)

en: Enable debugging
fr: Activer le débogage

en: Examples
fr: Exemples

en: Overrides
fr: Supplante

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Machine name
fr: Nom système

en: Not enabled
fr: Non activé

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Plugin Id
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Are you sure you want to delete the @label condition?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la condition @label ?

en: Add Condition
fr: Ajouter une condition

en: @label (disabled)
fr: @label (désactivé)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir retirer le @entity-type %label ?

en: The @entity-type %label has been removed.
fr: Le @entity-type %label a été retiré.
