GTM dataLayer (2.0.0-beta2) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Node
oc: Nosèl

en: Owner
oc: Proprietari

en: OR
oc: O (OR)

en: Entity
oc: Entitat

en: AND
oc: E (AND)

en: Examples
oc: Exemples

en: Overrides
oc: Supplante

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Edit @label
oc: Modificar @label
