GTM dataLayer (2.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Tags
tr: Etiketler

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Node
tr: Düğüm

en: Owner
tr: Sahibi

en: OR
tr: VEYA

en: Entity
tr: Nesne

en: AND
tr: VE

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Enable debugging
tr: Hata ayıklamayı etkinleştir

en: Examples
tr: Örnekler

en: Global
tr: Genel

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Edit @label
tr: @label düzenle

en: @label (disabled)
tr: @label (devre dışı)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
tr: %label @entity-type tipini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: The @entity-type %label has been removed.
tr: %label @entity-type tipi kaldırıldı.
