GTM dataLayer (2.0.0-beta2) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Edit
ur: تدوین

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Form ID
ur: فارم کی آئی ڈی

en: ID
ur: شناخت

en: Statistics
ur: اعدادوشمار

en: User
ur: صارف

en: Configure
ur: ترتیب

en: Node
ur: نوڈ

en: Not enabled
ur: غیر فعال
