GTM dataLayer (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Tags
id: Tag

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Owner
id: Pemilik

en: Entity
id: Entitas

en: AND
id: DAN

en: Examples
id: Contoh

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Not enabled
id: Tidak aktif
