GTM dataLayer (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: Form ID
th: รหัสแบบฟอร์ม

en: ID
th: ไอดี

en: Statistics
th: สถิติ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: OR
th: หรือ

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Not enabled
th: ยังไม่ได้ติดตั้ง
