Translate Drupal with GTranslate (8.x-1.13) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: Select the flag size in pixels.
tr: Piksel cinsinden bayrak boyutunu seçin.

en: Open translated page in a new window
tr: Çevrilmiş sayfayı yeni bir pencerede aç

en: The translated page will appear in a new window.
tr: Çevrilen sayfa yeni bir pencerede görünecektir.

en: Language Configuration
tr: Dil Yapılandırması.

en: Main Language
tr: Ana dil

en: Your sites main language
tr: Sitenizin ana dili

en: GTranslate module settings control
tr: GTranslate eklenti ayar kontrolü
