Guardr (8.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Picture
bn: ছবি

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
