Guest Suite (1.0.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन
