Guest Suite (1.0.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Comment
id: Komentar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: User name
id: Nama pengguna

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
