Guest Suite (1.0.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Remote ID
pt: ID remoto

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Access token
pt: Chave de acesso

en: Asc
pt: Ascendente
