Guestbooks (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: On
it: Acceso

en: Email
it: E-mail

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Other
it: Altro

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: A boolean indicating whether the node is published.
it: Un valore vero o falso (booleano) indicante quando un nodo sia nello stato pubblicato oppure no.
