Guestbooks (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: On
pt: Habilitado

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Other
pt: Outros

en: Guestbooks
pt: Livros de visitas

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: A boolean indicating whether the node is published.
pt: Um booleano indicando se o node está publicado.
