Guestbooks (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: On
fr: Activé

en: Email
fr: Courriel

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Other
fr: Autre

en: Guestbooks
fr: Livres d'or

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: A boolean indicating whether the node is published.
fr: Un booléen indiquant si le nœud est publié ou non.
