Guestbooks (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Other
pt: Outro

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: A boolean indicating whether the node is published.
pt: Um booleano que indica se o nó está publicado.
