Guesthouse Lite (8.x-1.4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Red
id: Merah

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: Featured
id: Pilihan

en: mobile
id: mobil

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: wide
id: lebar

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Region settings
id: Pengaturan region

en: Footer menu
id: Menu footer

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
id: Sebuah tema yang flexibel, dengan pilihan warna yang bisa diganti yang memiliki banyak daerah, dan tata letak mobile-pertama yang responsif.
