Guesthouse Lite (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Buscar

en: Help
pt: Ajuda

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Red
pt: Vermelho

en: Purple
pt: Roxo

en: Pink
pt: Rosa

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Featured
pt: Destacado

en: mobile
pt: móvel

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Region settings
pt: Configurações de região

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Color Schemes
pt: Esquema de cores

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Header First
pt: Cabeçalho - Esquerda

en: Header Second
pt: Cabeçalho - Direita

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Footer Third
pt: Terceiro rodapé

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
pt: Um tema flexível, colorizável, com muitas regiões e um layout responsivo e mobile-first.

en: Look'n'Feel
pt: Aparência

en: Highlighted Top
pt: Destaque Superior
