Guidelines (1.0.2) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Images
eu: Irudiak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Weight
eu: Pisua

en: root
eu: erroa

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Items
eu: Elementuak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Terms
eu: Terminoak

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Sort
eu: Sailkatu

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Relations
eu: Harremanak
