Guidelines (1.0.2) - en to sl translation catalogue (29 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Images
sl: Slike

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: Weight
sl: Teža

en: root
sl: koren

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Save
sl: Shrani

en: View
sl: Prikaži

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Node
sl: Vozlišče

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Revisions
sl: Različice

en: Global settings
sl: Globalne nastavitve

en: Items
sl: Notice

en: Authored by
sl: Avtor

en: Create new revision
sl: Ustvari novo različico

en: Revert
sl: Povrni

en: Revisions for %title
sl: Različice za %title

en: Revision
sl: različice

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite povrniti različico iz %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati različico iz %revision-date?

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu

en: Relations
sl: Relacije
