Guidelines (1.0.4) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Images
cs: Obrázky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: kořen

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Custom
cs: Vlastní

en: Revisions
cs: Revize

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Items
cs: Položky

en: Authored by
cs: Autor

en: Terms
cs: Termíny

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Full
cs: Celé

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Sort
cs: Řazení

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Target
cs: Cíl

en: Relations
cs: Vztahy

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Weight value must be numeric.
cs: Hodnota váhy musí být číslo.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Preview before submitting
cs: Náhled před uložením

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
