Guidelines (1.0.4) - en to gl translation catalogue (46 entries)

en: Title
gl: Título

en: Images
gl: Imaxes

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Edit
gl: Editar

en: Weight
gl: Peso

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Items
gl: Elementos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Optional
gl: Opcional

en: Full
gl: Completo

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Switch
gl: Cambiar

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Target
gl: Destino

en: Relations
gl: Relacións

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Weight value must be numeric.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Preview before submitting
gl: Previsualizar antes de enviar

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Weight for @title
gl: Peso para @title
