Guidelines (1.0.4) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: root
oc: raiç

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Custom
oc: Personalizat

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Items
oc: Elements

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Full
oc: Complet

en: Switch
oc: Cambiar

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Target
oc: Cibla

en: Relations
oc: Relacions

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Weight value must be numeric.
oc: Los pes deu èsser una valor numerica.

en: Preview before submitting
oc: Previsualiza abans d'enviar

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
