Guidelines (1.0.4) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Required
pl: Wymagane

en: root
pl: główny

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Custom
pl: Własne

en: Revisions
pl: Wersje

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Items
pl: Elementy

en: Authored by
pl: Autor

en: Terms
pl: Terminy

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Full
pl: Pełny

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Switch
pl: Przełącz

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Target
pl: Cel

en: Relations
pl: Relacje

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Weight value must be numeric.
pl: Waga musi być wyrażona liczbą.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Preview before submitting
pl: Podgląd przed wysłaniem

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: The parents of this term.
pl: Terminy nadrzędne tego terminu.

en: No items.
pl: Brak elementów.

en: Back to content editing
pl: Powrót do edycji zawartości

en: Leave preview?
pl: Zamknąć podgląd?

en: Leave preview
pl: Zamknij podgląd

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
pl: Opuszczenie podglądu spowoduje utratę niezapisanych zmian. Czy na pewno opuścić podgląd?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
pl: Naciśnięcie CTRL wraz z lewy klawiszem myszki uniemożliwi otwarcie się okna dialogowego i przejście do klikniętego odnośnika.

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
