Guidelines (1.0.4) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Required
vi: Bắt buộc

en: root
vi: gốc

en: Name
vi: Tên

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Global settings
vi: Thiết đặt toàn cục

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: Full
vi: Đầy đủ

en: Switch
vi: Chuyển

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: Sort
vi: Sắp xếp

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Relations
vi: Quan hệ

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.

en: Weight value must be numeric.
vi: Giá trị độ nặng phải là số.

en: Preview before submitting
vi: Xem lại trước khi đăng

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title
