Guidelines (1.0.5) - en to ne translation catalogue (28 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Images
ne: तस्विरहरु

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Weight
ne: वजन

en: Required
ne: आवश्यक

en: root
ne: मूल

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Preview
ne: पूर्वावलोकन

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: View
ne: दृश्य

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Node
ne: नोड

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Items
ne: बस्तुहरु

en: Authored by
ne: लेखक

en: Optional
ne: ऐच्छिक

en: Revision
ne: संशोधन

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा

en: View mode
ne: हेर्ने शैली
