Guidelines (1.0.5) - en to ast translation catalogue (28 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Required
ast: Requeríu

en: root
ast: raigañu

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Global settings
ast: Preferencies globales

en: Items
ast: Elementos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Optional
ast: Opcional

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Revert
ast: Desfacer

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión
