Guidelines (1.0.5) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Images
mr: चित्रे

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Weight
mr: मुल्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: root
mr: मुळ

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Authored by
mr: लेखक

en: Optional
mr: पर्यायी

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
